Szlifierka taśmowa - przemysłowa stacjonarna


Na zdjęciu przedstawiona jest szlifierka taśmowa Gekon 100 do szlifowania stali


          Szlifierka taśmowa na pas bezkońcowy Gekon 100 przeznaczona jest do ręcznego szlifowania przedmiotów metalowych takich jak blachy, kształtowniki i profile. Maszyna napędzana jest silnikiem elektrycznym, który umożliwia zmianę prędkości pasa z 36 metrów na sekundę do 18 metrów na sekundę. Mniejsza prędkość obrotowa jest odpowiednia do szlifowania miedzi, elementów drewnianych, tworzyw sztucznych i innych materiałów wymagających niższej prędkości pasa. Wyższa prędkość znajduje zastosowanie przy szlifowaniu stali, żeliwa i stali nierdzewnej.


         Konstrukcja szlifierki została zaprojektowana z myślą o wysokiej ergonomii pracy. Szlifierka taśmowa posiada niski poziom hałasu i niewielki poziom bicia pasa. Elementy mogą być szlifowane na: dysku kontaktowym o średnicy 200 mm, na górnej otwartej części pasa, w dolnej części pomiędzy parą rolek 80 mm (kontra)- z podpórką lub bez, na jednym z kół pasowych. Podczas szlifowania można skorzystać ze wspornika do podtrzymania materiału. Taśmy ścierne należy dobierać wg. oczekiwań w zakresie dokładności obrabianej powierzchni. Ziarnistość pasa dla maszyny Gekon 100 powinna mieścić się w zakresie pomiędzy 24 - 800.

          Szlifierka na pas bezkońcowy została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów, urządzenie posiada certyfikat CE oraz rewizję elektryczną. Maszyna szczególnie polecana do zastosowań przemysłowych.


Podstawowe cechy szlifierki taśmowej do metalu Gekon 100:

- błyskawiczna wymiana pasa szlifierskiego
- trwały i niezawodny napęd o mocy 2,5 i 3,3 kW
- uniwersalne zastosowanie : możliwość szlifowania dużych elementów
- w standarcie kładka odcinająca
- długi dobrze chłodzący się pas
- wbudowane gniazdo do podłączenia odciągu
- płynne centrowanie pasa
- możliwość szlifowania ciągłego na górnej otwartej taśmie
- szlifierka może pracować z pasami elastycznymi lub włókniną polerską   Podstawowe wyposażenie:

   - Instrukcja stosowania i obsługi szlifierki taśmowej Gekon 100
   - Kontaktowe koło 200mm
   - Kontaktowa dwurolka (kontra z otwartym pasem)
   - Podpórka
   - Klucz 6HR 10

           

  PARAMETRY SZLIFIERKA GEKON 100
  Długość pasu [mm] 2500
  Szerokość pasa [mm] 100
  Prędkość pasa[m/s] 36(18)
  Moc [kW] 3,3(2,5)
  Rozmiary [mm] 500x1000x950
  Waga [kg] 220


            Szlifierka taśmowa przemysłowa GEKON 100 umożliwia zmianę konfiguracji oprzyrządowania. Należy jednak zawsze pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa, może być tylko stosowany jeden obszar szlifowania. – pozostałe części otwarte szlifierki, które nie są obecnie używane powinny być zabezpieczone osłoną!. Zdejmowane pokrywy, podpórka i wychwyt iskier mocowany jest do obudowy przy pomocy zaciskowych zaczepów / klucz imbusowy 10.  Koło szlifierka taśmowa - dwurolka

  Dwurolka w szlifierce Gekon 100 może być wykonana w wersji z kołami gumowanymi lub aluminium utwardzane powierzchniowo


  Podczas szlifowania można skorzystać z następujących ustawień i oprzyrządowania:

  - kontaktowe koło o średnicy 200 mm z/bez podpory
  - górna równa powierzchnia z podporą lub odkryta bez podpory
  - dwurolka z/bez podpory, z/bez podkładki pasa

         Podpórka materiału jest wyposażona w dwa rowki, które pozwalają na montaż dodatkowych pomocniczych docisków tak aby zapewnić powtarzalność prostego szlifowania. Podczas pracy z szlifierką należy zawsze montować podpórkę materiału jak najbliżej taśmy szlifierskiej - zapobiega to wciągnięciu materiału.

Szlifierka taśmowa z kołem o średnicy 20 cm - do szlifowania metali i wstępnego obrabiania przedmiotów
Podstawowe ustawienie dla szlifowania na kontaktowej kładce 200 mm znajduje zastosowanie podczas szlifowania profili, fazowaniu materiału, szlifowania naddatku materiału z profili, wstępnym szlifowaniu odlewów. Doskonale sprawdza się podczas szlifowania : stali nierdzewnej.Szlifierka taśmowa na pas bezkońcowy - konfiguracja stosowana przy szlifowania płaskich przedmiotów o dużych wymiarach
Szlifowanie na równej górnej części pasa jest wygodne podczas obrabiania większych powierzchni np. w odlewach lub profilach

Na zdjęciu szlifierka taśmowa do szlifowania blach
Szlifowanie na górnej otwartej powierzchni pasa jest wygodne podczas obrabiania długich profili lub szlifowania blach.

Na zdjęciu pokazano szlifierkę taśmową z podporą pasa

Dwurolka z podpórką ma podobne zastosowanie jak górna otwarta powierzchnia. W tym ustawieniu można szlifować dłuższe kawałki prętów, rurek itp. Po zdemontowaniu podpory pasa i użyciu elastycznej taśmy istnieje możliwość zaokrąglania powierzchni obrabianych przedmiotów.

Płyty szlifierki wykonano z materiału Hardox

Płyty robocze zostały wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox

Szlifierka taśmowa do metalu Gekon z kołem gumowanymUwaga: W standardowej wersji wykonania na maszynie nie można szlifować materiałów których pyły mogą okazać się wybuchowe lub stanowić zagrożenie dla operatora. Szlifierki z odpowiednimi zabezpieczeniami wyceniane są indywidualnie.